Witam! Mam na imię Natalka, jestem uczennicą klasy IIb. Chodzę do Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sokółce.


Fotografia 1

A to są moje koleżanki i koledzy z klasy. Jak co dzień staramy się pracować sumiennie na lekcjach. Nauka sprawia nam ogromną przyjemność, a zwłaszcza sprawdziany i dyktanda.

Nasza Pani Ela często sprawdza czy piszemy starannie i czy nie popełniamy błędów w wykonywanych zadaniach.


Fotografia 3


Fotografia 4


Fotografia 5


Fotografia 6

Początek maja ma szczególne znaczenie dla nas Polaków. Wiele lat temu została ustanowiona konstytucja 3 maja. Dziś jesteśmy wolnym i demokratycznym państwem i możemy w szkole na lekcjach rozmawiać o naszym kraju. Podczas lekcji Pani Ela podzieliła klasę na dwie grupy, zadaniem których było wykonanie plakatu przedstawiającego z czym nam kojarzy się Polska. Moja grupa wypisała skojarzenia tj. hymn, Sokółka, Święto Narodowe, Częstochowa, Dzień Flagi, Konstytucja, Dzień Pracy, Warszawa.

Codziennie w naszej klasie panuje miła atmosfera wszyscy chętnie przychodzą do szkoły, żeby nauczyć się czegoś nowego i spotkać się z koleżankami i kolegami. Bardzo lubimy spędzać wspólnie czas w szkole, który mija bardzo szybko.


Fotografia 7

Pani Ela nie tylko dba o naszą wiedzę, ale także o sprawność fizyczną. Na każdej lekcji wychowania fizycznego pilnuje, żeby każdy wykonywał ćwiczenia w prawidłowy sposób.


Fotografia 8

Przerwy w szkole są fajne, ponieważ można z kolegami i koleżankami wymieniać się kartami i pograć na telefonie itd.. Jest to również czas na wspólne pogawędki i wygłupy.


Fotografia 9


Fotografia 10

Nauka to nie tylko siedzenie w szkolnych ławkach, możemy również uczyć się zwiedzając różne ciekawe miejsca.
Wspólnie z innymi klasami drugimi pojechaliśmy na wycieczkę do Augustowa oraz Płocicznej. Płynęliśmy statkiem po Kanale Augustowskim i w czasie rejsu obserwowaliśmy budzącą się do życia przyrodę, była to niezapomniana przygoda.
Pogoda nam dopisała, humory też.


Fotografia 11


Fotografia 12

Podczas wycieczki przyszedł czas na krótką modlitwę w Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej. Prosiliśmy Świętego Jana Pawła II o Boże błogosławieństwo i szczęśliwe zakończenie roku szkolnego. Razem z siostrą Danutą śpiewaliśmy piosenki religijne.


Fotografia 13


Fotografia 14
Nie ma jak szkolna przyjaźń, z pewnością kiedyś będziemy miło wspominać takie chwile.


Fotografia 15
Wsiąść do pociągu byle jakiego...


Fotografia 16
...Nie dbać o bagaż, nie dbać o bilet ... :)


Fotografia 17


Fotografia 18
No i dojechaliśmy Wigierską kolejka wąskotorową do Płocicznej, gdzie czekało na nas ognisko, na którym upiekliśmy kiełbaski i wesoło spędzaliśmy czas bawiąc się wszyscy razem. I to już był końcowy przystanek naszej przygody. Wszyscy wróciliśmy do domu szczęśliwi i zmęczeni po tak długim dniu ...


Natalia Żółtko, Krzysztof Żółtko


maj 2016, sp1sokolka@gmail.com