Drodzy uczniowie klas VIII,

w najbliższym czasie będziecie dokonywać jednego z ważniejszych wyborów w Waszym życiu – wyboru zawodu i szkoły ponadpodstawowej. Decyzja zawodowa jest jedną z najważniejszych i najtrudniejszych w życiu.Co należy zrobić, by mądrze i dobrze wybrać? Przede wszystkim trzeba poznać oferty szkół ponadpodstawowych, zasady i terminy związane z rekrutacją.

Warto też odpowiedzieć na pytania: co jest ważne dla mnie? Czy chcę dalej się uczyć, potem pójść na studia, czy może zdobyć zawód i jak najszybciej znaleźć pracę? Jaki typ szkoły będzie dla mnie najkorzystniejszy - TECHNIKUM, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE czy może SZKOŁA BRANŻOWA? Wybór szkoły ponadpodstawowej należy szczegółowo przedyskutować z rodzicami, bowiem to oni w obecnej sytuacji są najlepszymi doradcami.

W związku z zamknięciem szkół oraz placówek oświatowych nie mogę porozmawiać z Wami indywidualnie w szkole. Chcę jednak pomóc Wam w inny sposób przy pomocy tzw. nauczania zdalnego. Na początku przygotowałam krótki poradnik „Jak wybrać dobrą szkołę ponadpodstawową?” Zostały tam zamieszczone informacje o szkołach ponadpodstawowych oraz zasady dotyczące rekrutacji. Pamiętajcie, że jestem zawsze „obok” Was i służę rozmową, pomocą oraz wsparciem.

Drodzy rodzice,

serdecznie zachęcam Państwa do rozmów z dziećmi dotyczących wyboru szkoły ponadpodstawowej, w razie pytań do kontaktu ze mną oraz zapoznania się z poradnikiem „Jak wybrać dobrą szkołę ponadpodstawową?”. Proszę pamiętać, że szczegóły i zasady rekrutacji mogą ulec zmianie, ze względu na zaistniałą sytuację pandemii. O wszystkich zmianach będę informować na bieżąco poprzez stronę internetową szkoły lub wiadomościach dziennika elektronicznego.

Jak wybrać dobrą szkołę ponadpodstawową_Poradnik dla 8 klas

W razie jakichkolwiek pytań można skontaktować się ze mną przez dziennik elektroniczny, Messenger, Facebook lub adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Można się też ze mną umówić na indywidualne konsultacje wystarczy tylko napisać do mnie, wspólnie ustalimy termin i formę kontaktu.

Marta Doroszkiewicz