24 marca obył się w Zespole Szkół Integracyjnych Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów klas III Szkoły Podstawowej. Jego celem było rozwijanie wrażliwości na prozę oraz umiejętności odbioru dzieł literackich i kształtowanie umiejętności pięknego czytania.

Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym etapie uczniowie prezentowali fragmenty prozy przygotowane przez siebie w domu. W drugim etapie czytali wylosowane wiersze, wybrane przez organizatorów konkursu. Jury oceniało technikę czytania, środki artystycznego wyrazu, zachowanie limitu czasu i dobór tekstu. Sześcioro uczniów naszej szkoły zostało laureatami tego konkursu.  Są to:  Przemysław Taudul kl. IIIe - I miejsce, Gabriel Solnik kl. IIIc - II miejsce,  Julia Troć kl. IIIc, Olga Kozakiewicz kl. IIIb, Izabela Wysztygiel kl. IIId, Adrian Druć kl. IIId - III miejsce.
Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów.