Na zajęciach koła polonistycznego uczniowie klasy VI a wykonali lapbooki. Lapbooki powstały na podstawie książki F.H. Burnett „Tajemniczy ogród”. Uczniowie nie tylko uporządkowali swoją wiedzę na temat przeczytanej lektury, ale wykazali się ogromną kreatywnością i pomysłowością.

Każdy lapbook jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Znalazły się w nim najważniejsze elementy świata przedstawionego, czyli czas i miejsce wydarzeń, prezentacja bohaterów, najważniejsze wątki, a nawet cytaty, które zwróciły uwagę uczniów, podczas czytania książki. Przy wykonywaniu lapbooków było  mnóstwo zabawy z wycinaniem, przyklejaniem, składaniem. Uczniowie dzielili się pomysłami na zaprezentowanie różnych treści i współpracowali. Lapbook to doskonała metoda pracy z uczniami, rodzaj własnoręcznie wykonanej książki, idealnie spersonalizowany. Rozwija wyobraźnię, inspiruje, porządkuje wiedzę, zwiększa kreatywność.
                                                                           Maria Krupa - nauczycielka języka polskiego