W dniach 15-19 maja 2017 r. klasy szóste uczestniczyły w czterodniowej wycieczce. Celem podróży były Góry Stołowe, Skalne Miasto w Czechach, Praga oraz Wrocław.

Po raz pierwszy wyprawę rozpoczęliśmy wieczorem, a nie wczesnym rankiem. Noc w autokarze, nad podziw, minęła dosyć szybko. Przemierzyliśmy ponad 600 kilometrów, by rankiem spotkać się z przewodnikiem i rozpocząć wędrówkę po Górach Stołowych. Pierwszym szczytem, który zdobyliśmy był Szczeliniec. Urzekł nas krajobraz z punktu widokowego - rozległa panorama gór.
W Błędnych Skałach nieco „pobłądziliśmy”, przeciskając się między skałami. Zachwyciły nas niezwykłe formy skalne, posiadające swoje nazwy takie jak „Skalne Siodła”, „Kurza Stopka”.
Potem odwiedziliśmy niesamowitą kaplicę czaszek w Czermnej.
Kolejnego dnia znów wędrowaliśmy po górach, ale tym razem już po stronie czeskiej. Byliśmy w Adrszpaskich Skałach. To bardzo malownicze miejsce z mnóstwem wąwozów, a przepiękne formy skalne tworzą niepowtarzalne kształty. Wiele z nich ma nazwy np. „Dzban”, Komin cukrowy”, „Ząb”.
Zawędrowaliśmy też do króla gór, który na zawołanie „Karkonoszu daj nam wody!”, sprawiał, że maleńki wodospad stawał się rwącą kaskadą.
Nietypową atrakcją była przejażdżka łodzią po górskim stawie, do którego trzeba było się wspiąć po wielu wąskich i krętych schodach. Nasz wesoły przewoźnik opowiadał ciekawe historie i przez cały czas rozśmieszał.
Następne dni spędziliśmy w Pradze i Wrocławiu. Podziwialiśmy Hradczany i Most Karola. Odwiedziliśmy też Muzeum Miniatur, gdzie przez lupy i mikroskopy oglądaliśmy niezwykłe dzieła np modlitwę "Ojcze Nasz" napisaną na ludzkim włosie.
We Wrocławiu największą atrakcją była wizyta w Afrykanarium w ZOO. To miejsce powstało niedawno, ale jest zachwycające. Mogliśmy podziwiać podwodny świat i poczuć się jak w jego centrum. Byliśmy też w pomieszczeniu imitującym dżunglę w Kongo.
Na Starówce wrocławskiej, oprócz zabytków, uwagę naszą zwróciły … krasnoludki oraz uliczka, w której konsumenci wystawili zwierzętom pomnik.
To była bardzo udana wyprawa!