14. XI.2017r. uczniowie klas gimnazjalnych  II a,  II b, III a  spędzili na wycieczce w Warszawie. Program mieliśmy bardzo urozmaicony i napięty, ale wszystko, co zostało zaplanowane, zrealizowaliśmy.

Pobyt w stolicy zaczęliśmy od krótkiego pobytu na PGE NARODOWY i  obejrzenia wystawy ,,National Geographic Photo Ark. Największa wystawa zagrożonych gatunków". Ekspozycja jest częścią projektu Photo Ark, mającego na celu podniesienie świadomości o problemie ginących gatunków i zachęcenie do zaangażowania się w ich ochronę. Byliśmy pod wrażeniem obejrzanych fotografii.

W czasie wizyty  w Muzeum Narodowym uczestniczyliśmy w niezwykle interesujących zajęciach. Miały one charakter interaktywny i prowadzone były w formie warsztatów. Grupa I realizowała temat ,,Muzealne przeboje''. W wybranych galeriach poznawaliśmy najciekawsze zabytki muzeum m.in. malowidła znajdujące się w Galerii Sztuki Dawnej oraz Galerii Sztuki XIX i XX wieku.

,, Brzydkie oblicze sztuki '' to temat zajęć II grupy. Lekcja ta pozwoliła nam  znaleźć odpowiedzi na liczne pytania: Czym jest brzydota w sztuce? Dlaczego artyści ukazują postacie lub przedmioty, które mogą budzić obrzydzenie? Poznaliśmy również przyczyny pojawiania się w dziełach sztuki elementów deformacji i związku brzydoty z ekspresją artystyczną.
Dzięki temu, że same lekcje okazały się bardzo ciekawe, uczestniczyliśmy w nich z ogromnym zaangażowaniem, wykazując się wiedzą, spostrzegawczością oraz prawdziwym badawczym zmysłem. Wycieczka do Muzeum Narodowego  okazała się  bardzo trafnym pomysłem, aby  w sposób „lekki”, sympatyczny poprzez obserwację i eksperymenty zdobywać wiedzę zarówno teoretyczną  jak i praktyczną.

O godzinie 19:00 teatrze ,, Roma'' obejrzeliśmy musical ,, Piloci''. Nie byliśmy zawiedzeni ! Widowisko wywarło na nas niesamowite wrażenie.
Musical jest inspirowany wydarzeniami historycznymi  związanymi z Bitwą o Anglię. To także opowieść o miłości brutalnie przerwanej przez II wojnę światową.
Niesamowite emocje wywarły na nas takie elementy widowiska jak: scenografia cyfrowa, animacje komputerowe, kostiumy, mnóstwo rekwizytów, huk i ogromna kula ognia na scenie, choreografia, muzyka, śpiew i  popisy taneczne artystów. Polecamy ! Naprawdę warto!