9 grudnia 2017 roku odbył się XXI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza.
W tym roku zgłosiło się 181 recytatorów z 19 szkół powiatu sokólskiego. Recytacje odbywały się w 12 grupach. Przyznano 36 miejsc i 24 wyróżnienia.
Klasy I-II
I miejsca
Mielachowicz Kacper „Przyjaciele” SP Malawicze Dolne
Staranowicz Piotr „Przyjaciele” SP Suchowola
II miejsca
Malinowski Krystian „Lis i kozieł” SP Białous
Sołowiej Magdalena „Pchła i rabin” SP 1 Sokółka
III miejsca
Kołodziejczyk Kamila ,,Lis i kozieł” SP Suchowola
Zabłocka Wiktoria „Komar, niewielkie licho” SP 1 Sokółka
Wyróżnienia
Chwiedźko Zuzanna „Przyjaciele” SP 1 Sokółka
Bienasz Dawid „Komar, niewielkie licho” SP 1 Sokółka
Stasiulewicz Izabela „Śmierć Pułkownika” SP w Nowym Dworze
Stupak Aleksandra „Koza, kózka i wilk” SP 1 Sokółka
Klasy III
I miejsca
Chłus Małgorzata „Powrót taty” SP Białousy
Lewicka Aleksandra „Powrót taty” SP Korycin
II miejsca
Czajkowski Mateusz „Chłop i żmija” SP Malawicze Dolne
Kraśnicka Natalia „Pani Twardowska” SP Białousy
III miejsca
Achimowicz Michał „Reduta Ordona” SP Suchowola
Ochrymiuk Marlena „Rękawiczka” SP 1 Sokółka
Wyróżnienia
Grasewicz Gabriela „Pies i wilk” SP 1 Sokółka
Górska Natalia „Żona uparta” SP 1 Sokółka
Sobolewska Kornelia „Niepewność” SP Janowszczyzna
Zaniewska Amelia ,, Pan Tadeusz” fr. SP Suchowola
Klasy IV-V
I miejsca
Boćkowska Maria "Romantyczność" SP 2 Sokółka
Kośmicka Zofia „Rękawiczka” SP 1 Sokółka
Kozakiewicz Olga „Rękawiczka” SP 1 Sokółka
Roszkowska Zuzanna „Do Niemna” SP St. Rozedranka
Waluk Szymon „Pan Tadeusz” fr. SP Jacowlany
II miejsca
Bakun Maja "Pchła i rabin" SP 2 Sokółka
Kostecka Wiktoria „Pierwiosnek” SP Majewo
Masłowska Weronika „Pani Twardowska” SP Suchowola
Roszkowski Jakub „Inwokacja” SP St. Rozedranka
Wiesławska Monika „Pies i wilk” SP Korycin
III miejsca
Borys Maria „Lis i kozieł” SP Malawicze Dolne
Jackiewicz Julia „Przyjaciele” SP Bogusze
Łysik Anna „Pies i wilk” SP Kuźnica
Podurgiel Natalia „Romantyczność” SP Suchowola
Stupak Bartosz „Panicz i dziewczyna” SP 1 Sokółka
Wyróżnienia
Buczyńska Emilia „Chłop i żmija” SP2 Sokółka
Chłus Paweł „Niepewność” SP Białousy
Korycka Barbara „Przyjaciele” SP Kuźnica
Kiszkiel Fabian „Lis i kozieł” SP Kuźnica
Kraśnicki Adam „Pani Twardowska” SP Białousy
Ostrowski Kacper „Osieł i pies” SP Białousy
Sawicka Natalia „Chłop i żmija” SP Bogusze
Piskurewicz Julia „Pan Tadeusz” fr. SP3
Taudul Przemysław „Zając i żaba” SP 1 Sokółka
Wysztygiel Izabela „Powrót taty” SP 1 Sokółka
Klasy VI-VII
I miejsca
Czarnowicz Jan "Burza" SP 2 Sokółka
Lewicka Natalia „Powrót taty” SP Korycin
Szkiłądź Martyna „Romantyczność” SP Białousy
II miejsca
Czeremcha Weronika „Pan Tadeusz” fr. SP St. Kamionka
Kalenik Piotr „Czaty” SP w Nowym Dworze
Roman Sylwia „Pani Twardowska” SP Białousy
III miejsca
Franciszkowicz Ewelina „Świteź” fr. SP Suchowola
Kupiec Dominika „Lis i kozieł” SP Kuźnica
Reszuta Weronika „Mędrcy” SP 1 Sokółka
Wyróżnienia
Bogusławska Julia „Romantyczność” SP 1 Sokółka
Drożdżewicz Szymon „Powrót taty” SP Bogusze
Machłajewska Dominika „Osieł i pies” SP Kuźnica
Kraśnicka Justyna „Lilije” SP Białousy
Słoma Julia „ Pani Twardowska” SP Kuźnica
Sutuła Klaudia „Do M…” SP Suchowola
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.