Zanim wybierzemy się do kina już dziś warto wiedzieć, kim jest bohater filmu ,, Najlepszy''. Kim jest Jerzy Górski, którego życiowe perypetie zainspirowały Łukasza Grassa do napisania o nim książki, a reżysera filmu ,, Bogowie'' do przeniesienia tej pasjonującej historii na ekran?!

 

Jerzy Górski to człowiek, który nie miał nic, a zdobył wszystko. Był na samym dnie, a dotarł na szczyt, na który wspiąć się mogą tylko najwytrwalsi. To człowiek, który pokonał wszelkie bariery, jakie stawiało przed nim życie i własne słabości. To człowiek, którego burzliwe życie udowadnia wszystkim, że można odbić się od dna i spełnić największe marzenia. Można to osiągnąć pracą, uporem i determinacją.

 

Jerzy Górski to były narkoman i legenda polskiego triathlonu. Prawdziwy czempion. W 1990 roku wziął udział w triathlonowych zawodach na dystansie Double Ironman w Alabamie. Obejmują one osiem kilometrów pływania, trzysta sześćdziesiąt kilometrów jazdy rowerem i osiemdziesiąt cztery kilometry biegu. Na metę dotarł jako pierwszy. Nie był to jedyny sukces sportowy tego człowieka, o którym słyszał cały świat.

 

Film nie jest wierną kopią losów tej postaci. To nie jest film biograficzny. Jest to film o życiu, o pasji, o realizacji marzeń, o dążeniu do celu. Jest to film o tym, że upaść może zdarzyć się każdemu. Znaleźć siłę, aby powstać, to właśnie jest moc czempiona.

 

I Ty możesz być czempionem, jeżeli tylko znajdziesz w sobie tę moc i siłę!