Z okazji Międzynarodowego Dnia Poezji, który przypada 27 marca, uczniowie klasy IV D odwiedzili Oddział dla Dzieci Biblioteki Publicznej w Sokółce. Warsztaty edukacyjne miały na celu ukazanie innego oblicza poezji.

Wszystko zaczęło się zwyczajnie. Bibliotekarka, pani Marta Wojewódzka-Szoda opowiedziała o poetkach regionalnych, zmarłej już Sylwii Chorąży oraz o Joannie Myślińskiej i cyklu jej wierszy logopedycznych i ortograficznych.  Uczniowie obejrzeli wystawę prezentującą liczne zbiory wierszy dla dzieci. Wśród książek zabłąkały się przedmioty codziennego użytku: szklanka, cukiernica, balonik, żelazko i jajko… Okazało się, że one też mogą być „poetyckie’. Wystarczy tylko pobudzić swoją wyobraźnię. Pomogła w tym poetka - Hanna Niewiadomska swoimi niezwykłymi wierszami o zwykłych elementach naszej rzeczywistości. Uczniowie, podzieleni na grupy, przygotowali krótkie etiudy poetyckie z wykorzystaniem wybranych z wystawy przedmiotów.
Później przyszła kolej na „językowe wygibasy”, czyli konkurs na najlepszą dykcję. Oj, nie było łatwo, ale za to wesoło.
To spotkanie na pewno przyczyniło się do tego, że uczniowie inaczej zaczęli postrzegać poezję, a czytanie wierszy będzie dla nich nie tylko szkolnym obowiązkiem, ale też przyjemnością i dobrą zabawą.
W imieniu uczniów klasy IV D i swoim własnym serdecznie dziękuję paniom bibliotekarkom z Oddziału dla Dzieci Biblioteki Publicznej za tak ciekawe i wartościowe zajęcia edukacyjne.

Wychowawczyni klasy IV D – Joanna Zajczyk

Za zdjęcia dziękujemy paniom z biblioteki :)