Drukuj
Kategoria: wydarzenia
Odsłony: 13739

Dnia 11 kwietnia 2018 r. dzieci z oddziału przedszkolnego (grupa 3-4 latków i 5-6 latków) wraz z wychowawczyniami wybrały się na bardzo ciekawą wycieczkę do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Sokółce.

Po przybyciu przedszkolaków na miejsce serdecznym uśmiechem i życzliwością przywitali nas Strażacy, którzy chętnie opowiedzieli dzieciom o swojej pracy, która jest bardzo niebezpieczna i odpowiedzialna.
Celem wycieczki było poznanie pracy strażaków, kształtowanie świadomości znaczenia i charakteru pracy strażaków, zapoznanie się z wyposażeniem wozów oraz kształtowanie właściwych zasad zachowania w miejscach publicznych. Dzieci mogły wsiąść do wozu strażackiego, zapoznać się z jego wyposażeniem i poczuć się prawdziwymi strażakami. Do dyspozycji były też kaski i maski, które chętne dzieci mogły przymierzyć. Jeden ze strażaków zaprezentował pierwszą pomoc na fantomie osoby dorosłej jak również pierwszą pomoc na fantomie noworodka.

Niebywałą atrakcją był alarm o pożarze, kiedy zawyły syreny strażacy zjechali po rurze oraz przygotowali się do wyjazdu na fikcyjną akcję ratunkową. Dzięki wizycie nasze przedszkolaki dowiedziały się, na czym polega praca strażaka, jak zachować się w czasie pożaru oraz jakim sprzętem w swojej pracy posługują się strażacy. Na zakończenie, dzieci podziękowały Strażakom za miło spędzony czas i z zadowolonymi minami wracały do przedszkola. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym, odwiedzimy naszych sokólskich strażaków jeszcze raz.

red. Katarzyna Wysztygiel