Drukuj
Kategoria: wydarzenia
Odsłony: 5587

W dniach 25 – 27 maja w Łodzi odbył się finał XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK, w której uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Sokółce Kamila Karpienko zajęła III miejsce.

W rywalizacji od pierwszego etapu olimpiady uczestniczyło 35 000 uczniów szkół podstawowych i średnich z całej Polski. Po pokonaniu etapu szkolnego ,rejonowego i wojewódzkiego Kamila była w Łodzi jedyną reprezentantką województwa podlaskiego.

W finale uczniowie stanęli przed najtrudniejszym zadaniem - przez trzy dni organizatorzy testowali ich wiedzę i umiejętności z zakresu zagrożeń zdrowotnych, sposobów ochrony zdrowia, ekologii, a w szczególności właściwego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, znaczenia aktywności ruchowej, zapobiegania chorobom zakaźnym i cywilizacyjnym oraz pierwszej pomocy. Już pierwszego dnia uczestnicy przystąpili do testu składającego się ze 100 pytań. W kolejnym dniu młodzież zaprezentowała przed komisją wydarzenia i akcje prozdrowotne związane z tematyką Olimpiady zrealizowane wcześniej w lokalnych społecznościach. Następnie odbył się egzamin praktyczny z udzielania pierwszej pomocy. Gratulacje