W niedzielę 3 czerwca 2018r w Białymstoku odbyły XIII Międzynarodowe Prezentacje Mażoretek, Tamburmajorek i Cheerleaderek POM-PA 2018.

W tej prestiżowej imprezie wzięły udział zespoły z rejonu północno - wschodniej Polski oraz z Białorusi. Po raz pierwszy udział w tym konkursie wzięła starsza grupa sokólskich  mażoretek "Stella”, której instruktorem i autorem choreografii jest Katarzyna Reszuta.. Zespół w składzie: Daria Arciuch, Marzena Zarachowicz, Martyna Dowgiert, Paula Wierel, Justyna Biziuk, Zuzanna Bałakier, Emilia Sańko, Izabela  Chociej , Monika Kowalewska, Julia Bogusławska, Weronika Reszuta, Aleksandra Sańko, Kamila Rybińska, Patrycja Szkuta oraz Julia Krawiel współpracuje na co dzień z Młodzieżową Orkiestrą Dętą w Sokółce.

W Białymstoku w konkurencji  Defilada - kategoria Juniorki Debiuty dziewczęta zaprezentowały układ choreograficzny do utworu "Dschinghis Khan - „Moskau", za co otrzymały złote medale.

Szczególnie atrakcyjna okazała się konkurencja  Estrada Baton –kategoria  Juniorki Debiuty. Nasze mażoretki zaprezentowały układ choreograficzny do utworu Avici - "The Night” . Zmierzyły się na scenie z grupami z Suchowoli , Ostrołęki i Czerwina. Nasze dziewczęta szturmem pokonały wszystkie rywalki zdobywając I miejsce. Ogromny sukces wzbudził wśród dziewcząt wiele pozytywnych emocji. Na twarzach malował się uśmiech a z oczu popłynęły łzy szczęścia. Nie mogło być inaczej, bo „ Stella” znaczy po prostu "gwiazda”.

Gratulujemy zatem naszym mażoretkom wspaniałego sukcesu.

/KR/