Zwyczajem naszej szkoły koniec roku szkolnego to czas wycieczek szkolnych. Klasy piąte w dniach 13-15 czerwca 2018r wybrały się ze swoimi wychowawczyniami i panią Elą z biblioteki na wycieczkę do Trójmiasta.

Odwiedziliśmy również Aquapark w Redzie - ze zjeżdżalnią do akwarium z prawdziwymi rekinami, które pływały nam nad głowami w przeszklonym tunelu. Oczywiście nie ominęliśmy Malborka z XIV- wiecznym zamkiem w Malborku. Nocleg mieliśmy w centrum Gdańska, więc nad morze mieliśmy za daleko.

Pierwszego dnia zwiedziliśmy największą gotycką twierdzę w Europie czyli zamek w Malborku. Oczywiście większość grupy zaopatrzyła się w pamiątki w postaci mieczy i toporów jak to średniowieczni rycerze. Kolejnego dnia po śniadaniu wyruszyliśmy do Aquaparku. Zabawa była bardzo fajna nikt się nie nudził, zjeżdżaliśmy na różnych zjeżdżalniach i kąpaliśmy się w basenach. Następnie pojechaliśmy do Gdyńskiego Akwarium i obejrzeliśmy różne gatunki morskich zwierząt,ryb i innych stworzeń. Bardzo nam się tam podobało poznaliśmy rożne gatunki. Rybki były bardzo kolorowe, niektóre z nich budziły strach jak rekiny i węże morskie.Ostatnim punktem programu było Sopockie molo. W ostatnim dniu wycieczki  zwiedziliśmy  mnóstwo zabytków w Gdańsku: Stare Miasto, ul.Długą, Żuraw nad Motławą, Kościół Mariacki, Ratusz i Dwór Artusa. Oczywiście mieliśmy czas wolny i spotkanie przy słynnym Neptunie. Zwiedziliśmy Katedrę w Oliwie i wysłuchaliśmy koncertu na słynnych organach.Pełni wrażeń wyruszyliśmy w drogę powrotną do Sokółki, zjedliśmy po trasie obiad oraz kolację w McDonaldzie i późnych godzinach wieczornych wróciliśmy do domów,gdzie czekali na nas stęsknieni rodzice.