Z inicjatywy Biblioteki Publicznej w Sokółce i przy dofinansowaniu przez Sokólski Fundusz Lokalny został przeprowadzony konkurs poetycki na autorski utwór o tematyce patriotycznej, przeznaczony dla uczniów klas VI - VIII szkół podstawowych gminy Sokółka.

Dnia 3.10.2018 r. w Oddziale dla Dzieci Biblioteki Publicznej w Sokółce odbyło się uroczyste podsumowanie tego konkursu. Uczestniczyli w nim uczniowie klasy V D naszej szkoły. Mieli oni okazję wysłuchać wspaniałych recytacji wierszy, napisanych przez swoich rówieśników.

Jury konkursowe, któremu przewodniczyła Joanna Zajczyk, nauczycielka języka polskiego oraz wychowawczyni klasy V D, podkreślało, że były to niezwykle udane próby zmierzenia się z trudną materią poetycką. Ponadto wrażenie na słuchaczach wywarła ogromna dojrzałość wewnętrzna i wrażliwość, jaką wykazali się autorzy, wpisując w kolejne strofy swoich utworów mądre refleksje o patriotyzmie młodego człowieka w XXI wieku.

Na zakończenie uczniowie obejrzeli ciekawą prezentację multimedialną „Polskie drogi do niepodległości, czyli jak słowem i czynem Polacy walczyli o niepodległość”, przygotowaną przez p. Joannę Zajczyk i p. Andrzeja Kułaka.

Uroczystość w Bibliotece Publicznej w Sokółce to dla uczniów klasy V D jedno z wielu przedsięwzięć, jakie są realizowane w ramach obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Joanna Zajczyk – wychowawczyni kl. V D