Zgodnie z tradycją naszej szkoły, 18 października 2018 roku odbyła się bardzo ważna uroczystość - ceremonia pasowania uczniów klas pierwszych.

Najmłodsi uczniowie przygotowywali się do  tej  uroczystości od  początku roku szkolnego pod okiem swoich wychowawczyń. Uczyły się dzielnie wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyły podczas prób.

Tego dnia panowała odświętna atmosfera. Dzieci w strojach galowych, przepiękna dekoracja sali gimnastycznej, przygotowany sprzęt nagłaśniający - to wszystko po  to, by ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście.

Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności przed dyrekcją, rodzicami i zaproszonymi gośćmi. Przy burzy oklasków, z kolorowymi kotylionami uczniowie klas pierwszych popisywali się pięknymi recytacjami, śpiewem piosenek, scenkami teatralnymi. Po zakończeniu części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, pierwszaki ślubowały być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu ślubowania Pan Dyrektor dokonał symbolicznego pasowania na ucznia naszej szkoły, dotykając kredką - jak czarodziejską różdżką - ramion swoich podopiecznych. Był to  wzruszający moment dla uczniów oraz ich rodziców. Na zakończenie pierwszoklasiści otrzymali drobne upominki i wspólnie z rodzicami pozowali do pamiątkowych zdjęć. W klasach na dzieci czekał słodki poczęstunek, a na holu - zabawy i konkursy przy muzyce.

Ten dzień na długo pozostanie pierwszakom w pamięci.

Galeria zdjęć

Wychowawczynie klas pierwszych.