Dn. 06.11.2018r. w sali historycznej uczniowie obejrzeli wystawę pamiątek rodzinnych, które zostały udostępnione przez uczniów za zgodą rodziców. Wystawa była kolejnym szkolnym wydarzeniem związanym z uroczystym świętowaniem stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Przedmioty, które mogliśmy oglądać związane były z polską drogą do Niepodległości - zarówno tej w 1918r. jak i w roku 1989. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem przeglądali przedmioty codziennego użytku, fotografie, dokumenty, listy i pamiętniki, prasę, książki, podręczniki - a także elementy ubioru, umundurowania, uzbrojenia i wyposażenia wojskowego. Podziwialiśmy zabytkowe urządzenia oraz wyroby rzemieślnicze i artystyczne świadczące o historii polskiej kultury, przemianach społecznych i gospodarczych. Czas zwiedzającym umilały melodie z dawnych lat oraz pieśni patriotyczne.

Dziękujemy serdecznie rodzicom i uczniom za wzięcie udziału w tym przedsięwzięciu i zaprezentowaniu społeczności naszej szkoły swoich „rodzinnych skarbów przeszłości”.

Wystawa powstała z inicjatywy i przy pomocy nauczycieli historii. Opiekę nad ekspozycją sprawowały - p. Barbara Muszyńska i p. Dorota Kozak - Mucuś. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, które wykonała p. Ewa Krychniak.

Galeria fotograficzna