Dnia 28 lutego 2019 roku w kinie odbył się I Interaktywny Turniej Wiedzy o Sokółce. Został zorganizowany z okazji 410 rocznicy nadania praw miejskich naszemu miastu. Wzięło w nim udział 9 szkół podstawowych z gminy Sokółka. Każdą szkołę reprezentowało po 3 uczniów stanowiących drużynę.

Z naszej szkoły w turnieju uczestniczyli: Jakub Giedzicz kl. VIb , Zuzanna Harasimowicz kl. VI c i Oliwia Skalimowska kl.VI c. Turniej polegał na odpowiedzi na 21 pytań z różnych kategorii. Pytania były odczytywane przez spikera i dodatkowo wyświetlały się na ekranie kina. Każdy uczestnik zaznaczał na tablecie jedną prawidłową odpowiedź. Po każdej rundzie na ekranie pojawiały się wyniki . Gracze punktowani byli indywidualnie i drużynowo. Interaktywny turniej pozwolił uczestnikom sprawdzić swoją wiedzę na temat naszego miasta. Dostarczył też wielu niezapomnianych wrażeń graczom oraz licznie zgromadzonej w kinie widowni. Nasza szkoła w INTERAKTYWNYM TURNIEJU WIEDZY O SOKÓŁCE zdobyła II miejsce. W rozgrywkach indywidualnych zwyciężyła Zuzanna Harasimowicz. Wszystkim gratulujemy.

Tekst i zdjęcia Irena Wojtach, Marzenna Horsztyńska