VII Międzyszkolny Konkurs Matematyczny klas I - III o tytuł Super Matematyka.
14 marca w naszej szkole gościliśmy młodych matematyków ze szkół podstawowych w Sokółce, Starej Kamionce, Malawiczach Dolnych, Rozedrance Starej, Boguszach i Janowszczyźnie na VII Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym klas I - III o tytuł Super Matematyka.
Celem konkursu jest popularyzowanie matematyki wśród uczniów, rozwijanie i pogłębianie zainteresowań matematycznych, kształtowanie umiejętności logicznego myślenia, matematycznego analizowania zjawisk, promowanie dorobku i osiągnięć uczniów, integrowanie środowiska uczniowskiego a także nauczycielskiego.
Na matematyczne zmagania przybyło 55 uczestników wraz z nauczycielkami, rodzicami i opiekunami. Uczniowie, w czasie 45 minut, rozwiązywali test składający się z 15 zadań o zróżnicowanym stopniu trudności. Po wyczerpującym wysiłku odpoczywali przy słodkim poczęstunku.
Zwycięzcy zostali nagrodzeni dyplomami, książkami i atrakcyjnymi upominkami, zaś pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne prezenty. Było to możliwe dzięki Burmistrzowi Sokółki i hojnym sponsorom: METAL FACH, Biuro Serwis – Marcin Dylewski, DOMINOWOOD, PSS Społem w Sokółce, Bank Spółdzielczy, Alior Bank, PPH BAX, Zajazd Bakunówka, Meble Marcin Puchalski, sklep Tesco, „Owoce w szkole” PPHU „UZIMEX”, PZU, sklep „U Iwony”. Serdecznie wszystkim dziękujemy.
Zwycięzcy konkursu
Klasy I
I miejsce – Stankiewicz Julia Szkoła Podstawowa w Malawiczach Dolnych
Karol Rudziński Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza
II miejsce – Milena Aniśkiewicz - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza
Karolina Cilulko - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza
Hanna Dykiel - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza
Jakub Krawiel – Szkoła Podstawowa w Starej Kamionce
III miejsce – Dawid Gremza - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza
Filip Grzenkowicz - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza
Dymitr Matys - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza
Szymon Sieredziński - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza
Klasy II
I miejsce – Lena Hanczaruk – Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Sokółce, Szymon Tołłoczko – Szkoła Podstawowa nr 3 w Sokółce
II miejsce – Zuzanna Chwiedźko - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza
Mateusz Wiechowicz – Szkoła Podstawowa w Starej Kamionce
III miejsce – Iga Małoń - Szkoła Podstawowa nr 3 w Sokółce
Małgorzata Tomczak - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza
Weronika Żamojtuk - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza
Wyróżnienia – Zuzanna Galewska - Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Sokółce
Barbara Iłendo - Szkoła Podstawowa w Starej Rozedrance
Klasy III
I miejsce – Cyprian Szebiotko - Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Sokółce
II miejsce – Bartosz Kondrat - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza, Jakub Piekarski - Szkoła Podstawowa w Boguszach
Aurelia Pigiel - Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Sokółce
III miejsce – Kacper Bułkowski - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza
Artur Dobrenko - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza
Anastazja Wieliczko - Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Sokółce
Serdecznie gratulujemy.
Organizatorkami konkursu były: Anna Radziewicz, Marta Dziaduła, Elżbieta Kantor
Anna Radziewicz
Zdjęcia: Danuta Korycka