7 czerwca 2019 roku w Zespole Szkół Rolniczych im. mjr Henryka Dobrzańskiego - Hubala w Sokółce odbył się III Powiatowy Konkurs Hotelarsko - Turystyczny "Młody Hotelarz".

Konkurs miał na celu popularyzację kształcenia zawodowego, zainteresowanie młodzieży branżą hotelarską oraz ukazanie atrakcyjności turystycznej powiatu sokólskiego.
Uczestnikami konkursu były trzyosobowe zespoły ze szkół powiatu sokólskiego: Szkoły Podstawowej nr 1 im. A. Mickiewicza w Sokółce, Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Sokółce,Szkoły Podstawowej nr 3 im. Walerego Wróblewskiego w Sokółce, Szkoły Podstawowej w Starej Kamionce oraz Szkoły Podstawowej im. kpt. Józefa Kłopotowskiego w Jacowlanach. Naszą szkołę reprezentowały uczennice IIIb gimnazjum Zuzanna Bałakier, Justyna Biziuk i Emilia Sańko.
Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym należało się zmierzyć z trzema zadaniami konkursowych: dekoracyjne składanie serwet, ścielenie łóżka hotelowego na czas oraz nakrywanie i dekorowanie stołu do konsumpcji. Drugi etap konkursu polegał na rozwiązaniu testu dotyczącego atrakcji turystycznych powiatu sokólskiego.

Drużyna naszej szkoły zajęła I miejsce! Uczestniczki otrzymały atrakcyjne nagrody oraz dyplomy. II miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 a III miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Jacowlanach.
Nagrody zostały ufundowanie przez Starostwo Powiatowe w Sokółce, Restaurację Verde w Sokółce, Pizzerię Peperoni w Sokółce oraz Restaurację Serce Polski Dom Rodzinny w Sokółce.
Organizatorami konkursu byli nauczyciele przedmiotów zawodowych ZSR w Sokółce: p.Renata Sudorowska, p. Anna Giedzicz, p. Joanna Pac i p. Dorota Gudalewska, zdjęcia wykonał p. Tadeusz Otoka.

Marta Doroszkiewicz