Pierwszy Dzień Rodziny w naszej szkole został zorganizowany 22 czerwca 2017 roku. Od tego czasu corocznie w czerwcu zapraszamy uczniów wraz z rodzicami do wspólnego świętowania na świeżym powietrzu.

Również i w tym roku nie zawiedli nas uczestnicy. Na plac szkolny licznie przybyli przedszkolaki, uczniowie, rodzice, dziadkowie oraz rodzeństwo, aby wspólnie bawić się i brać udział w różnych konkursach. A było w czym wybierać!

Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji, więc każdy z obecnych mógł znaleźć coś dla siebie. Dużym zainteresowaniem cieszyła się gra terenowa oraz warsztaty z udzielania pierwszej pomocy. Miłośnicy zabaw sportowych swoją niespożytą energię uwalniali podczas gry w dmuchaną piłkę wodną oraz szalejąc na dmuchanym placu zabaw. Nie mniej radośnie i energetycznie było w czasie swawoli przygotowanych przez animatorów. Tańce, bańki mydlane, malowanie twarzy dostarczyły dzieciom dużo pozytywnych emocji. Każdy, kto chciał, mógł schłodzić się, korzystając z wodnej kurtyny. Amatorów takiej formy zabawy nie brakowało. W fotobudce można było zrobić sobie imprezowe zdjęcie.

Zabawa i nieustający ruch na świeżym powietrzu zaostrzały apetyt. Uczestnicy imprezy posilali się pieczonymi kiełbaskami i plackami ziemniaczanymi. Miłośnicy łakoci zajadali się pysznymi pączkami i drożdżówkami. Orzeźwienie dawał pyszny kompot. Do stoiska z watą cukrową i popcornem ustawiały się długie kolejki.

Uroczystość ta wspaniale integruje i umacnia rodzinę, daje okazję do wspólnego spędzania czasu, zbliża do siebie jej członków. Dlatego bardzo cieszymy się, że również tegoroczny Dzień Rodziny dostarczył nam wszystkim, a szczególnie dzieciom, wielu ekscytujących wrażeń i utwierdził w przekonaniu, że rodzina to najlepsza drużyna.

Dziękujemy wszystkim za liczne przybycie, a nauczycielom za przygotowanie dzieciom pięknego popołudnia.

Istotnym czynnikiem umożliwiającym realizację tego projektu było wsparcie sponsorów. Donatorami tegorocznej edycji Dnia Rodziny byli :
Burmistrz Sokółki
Sokólskie Stowarzyszenie ,, Uśmiech Dziecka’’
Spółdzielnia Producentów Drobiu ,, EKO- GRIL’’ w Sokółce
Eskimos S.A. Chłodnia w Sokółce.

Wszystkim serdecznie dziękujemy.
bg.