Dnia 2 października w naszej szkole odbyły się otrzęsiny klas czwartych. Zostały one przygotowane i przeprowadzone przez uczniów klasy szóstej C, pod opieką Ireny Wojtach. Otrzęsiny rozpoczęły się złożeniem uroczystej przysięgi czwartoklasistów.

Oto jej słowa:
Wszyscy dzisiaj ślubujemy,
że obiadki ładnie zjemy,
że zeszyty i książeczki
zawsze trafią na ławeczki,
a piąteczki i szósteczki
zdobić będą kartkóweczki.
Wszyscy będą wszystko wiedzieć
i nie tylko po obiedzie.
A na koniec ślubujemy,
że zrobimy co możemy,
że się każdy z nas postara
super klasą zostać zaraz.

Po części oficjalnej rozpoczęły się liczne gry i zabawy mające na celu integrację uczniów. Wśród nich były między innymi: taniec na gazecie, rysowanie portretu wychowawcy z zawiązanymi oczami, rzut piłeczką do wiaderek, wędrujące pudełeczko z zadaniami. Zabawa była przednia, dzieci chętnie w niej uczestniczyły. Nie zabrakło oklasków i śmiechu. Chętni uczestnicy mogli na chwilę przemienić się w fantazyjne zwierzęta dzięki pomalowaniu swoich twarzy. Pomogły im w tym starsze koleżanki z klasy szóstej. Na koniec otrzęsin wszystkim uczniom rozdane zostały pyszne cukierki. Zakończeniem wieczoru była dyskoteka szkolna.

Irena Wojtach