Cały październik jest Międzynarodowym Miesiącem Dobroci dla Zwierząt. Obchody tego święta mają na celu przypomnienie wszystkim ludziom o prawach zwierząt, a przede wszystkim do ich godnego życia, bezpieczeństwa i wolności.

Aby przybliżyć problem niechcianych zwierząt w naszej szkole, z inicjatywy Małego Samorządu Uczniowskiego, przeprowadziliśmy zbiórkę karmy na potrzeby Schroniska dla Zwierząt w Sokółce.

Rodzicom, wychowawcom i dzieciom, którzy włączyli się do akcji na rzecz pomocy zwierzętom serdecznie dziękujemy.

29 października dzieci mogły przyjść do szkoły przebrane za zwierzątko. Akcja, oprócz dobrej zabawy i pokazu kolorowych kostiumów, miała na celu uświadomienie dzieciom, że zwierzęta też mają swoje prawa, czują jak ludzie, a przede wszystkim, że zwierzęta to nie zabawka.

Opiekunki MSU

Dzieci z oddziału przedszkolnego poznały różne ciekawostki na temat zwierząt oraz wiadomości dotyczące opieki nad nimi. Przedszkolaki słuchały wierszy, rozwiązywały zagadki oraz śpiewały i pokazywały pląsy o tematyce związanej ze zwierzętami.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i przebranie dzieci.

Paula Dowgiert