W piątek, 10. stycznia uczniowie klasy VIII B wspólnie z wychowawcą panią Dorotą Kozak - Mucuś i szkolnym doradcą zawodowym panią Martą Doroszkiewicz odwiedzili działające firmy w naszym mieście: zajazd "Bakunówka” oraz kawiarnia "Stara Szkoła”. Podczas tych spotkań młodzież poznała ciekawe zawody i miejsca pracy oraz miała możliwość zadawania pytań.

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od zwiedzania zajazdu "Bakunówka”. Przywitała nas serdecznie właścicielka firmy pani Janina Bakun, która opowiedziała nam historię obiektu, wymieniła znane osobistości, które odwiedziły hotel. Uczniowie mogli zajrzeć do recepcji, pokoi gościnnych, sali konferencyjnej i restauracji.

Kolejnym, ciekawym miejscem pracy była "Stara Szkoła” - kawiarnia, lodziarnia i pierwsza palarnia kawy na Podlasiu. Tu przywitał nas pan Łukasz Dutkowski, który opowiadał o smacznych produktach tworzonych przez cukierników zatrudnionych w tej firmie. Mówił również o potrzebnych kompetencjach w zawodach cukiernika, baristy i kelnera oraz o motywacji i pasji niezbędnej w pracy.

Bardzo dziękujemy właścicielom firm za serdeczne  przyjęcie oraz możliwość poznania ciekawych miejsc pracy.

Marta Doroszkiewicz i Dorota Kozak - Mucuś