Odrobinę teatralnej magii zaprezentowały dzieci z klas I-III przedstawiając interpretację znanej i lubianej baśni braci Grimm „Kopciuszek”. Dowcipny wierszowany tekst, świetna gra małych aktorów, kolorowa scenografia, barwne stroje i taniec – przyciągały uwagę małych widzów.

Uczniowie ze szkolnego koła teatralnego  sześciokrotnie popisywali się przed kolegami z „Jedynki” oraz z Przedszkola nr 5 i Przedszkola nr 4 w Sokółce. Pierwsze aktorskie kroki swoich pociech podziwiali również rodzice i dziadkowie.
Do klasycznego, bajkowego świata „Kopciuszka”, w którym dobro i piękno zwycięża, a wyśnione marzenia się spełniają, wkradły się elementy współczesności. Mali widzowie z łatwością dostrzegali dowcip zawarty w przedstawieniu i świetnie się przy tym bawili.

Przedstawienie wniosło w szkolne życie elementy odmiany, a zabawa w teatr zawierała walory wychowawcze. Przesłanie kończące spektakl, skierowane do rodziców i dzieci: „Dzieciaki! Powtórzcie rodzicom radośnie! Nie tak ważne kim jesteście, lecz co z was wyrośnie!” było i pozostanie jedną z najważniejszych wartości  w życiu każdego człowieka.

E. Olechno i D. Korycka
opiekunki szkolnego koła teatralnego