11 marca 2020 roku młodzi matematycy z naszej szkoły wzięli udział w XIII Szkolnym Konkursie Matematycznym o tytuł Super Matematyka.

Do konkursu przystąpiło 73 uczniów z klas I-III. Zostali oni wyłonieni w wyniku eliminacji klasowych.
Uczestnicy konkursu, ze skupieniem i zaangażowaniem, rozwiązywali test składający się z 15 zadań. Mieli na to 45 minut. Zadania wymagały doskonałego rozumienia tekstu matematycznego, logicznego myślenia, poszukiwania różnych nietypowych rozwiązań oraz wykazania się umiejętnością wykonywania czterech działań arytmetycznych, obliczeń zegarowych i kalendarzowych. Wielu z uczniów wykazało się niesamowitymi zdolnościami matematycznymi i doskonale rozwiązało test.

A oto zwycięzcy konkursu:

Klasa I:

I miejsce
- Michał Hołubowicz kl. I d
- Zofia Dziewiątkowska kl. I a

II miejsce
- Malwina Awdziej kl. I d
- Jakub Cydzik kl. I d
- Emilia Głażewska kl. I d
- Karolina Kuderewska kl. I c
- Maria Mańko kl. I b
- Kacper Matuk kl. I b

III miejsce
- Ada Nelke kl. I a
- Szymon Paszkowski kl. I c
- Gabriela Wnukowska kl. I b
- Magdalena Zajczyk kl. I e

Klasa II:

I miejsce
- Szymon Kułak kl. II a
- Karol Rudziński kl. II a

II miejsce
- Karolina Cilulko kl. II a
- Hanna Dykiel kl. II c

III miejsce
- Dawid Gremza kl. II b
- Kinga Karolczuk kl. II b
- Dymitr Matys kl. II c
- Szymon Sieredziński kl. II d
- Dorota Troć kl. II b
- Bartosz Zubrzycki kl. II d

Klasa III:

I miejsce
- Zuzanna Chwiedźko kl. III a
- Aleksandra Czarnowicz kl. III a

II miejsce
- Aleksandra Prokopczyk kl. III a

III miejsce
- Juliusz Bielawski kl. III e
- Weronika Burak kl. III e
- Patryk Kondrat kl. III d
- Szymon Kuderewski kl. III d
- Franciszek Pezowicz kl. III d
- Roksana Witosław kl. III a
- Weronika Żamojtuk kl. III d

W czwartek, 12 marca, miało odbyć się podsumowanie konkursu. W związku z tym, że zostały odwołane zajęcia, nastąpi to, kiedy wrócimy do szkoły. Na uczestników potyczek matematycznych czeka wiele upominków, a na zwycięzców szereg ciekawych książek i atrakcyjnych nagród rzeczowych. Naszych młodych matematyków mogliśmy tak hojnie uhonorować, dzięki sponsorom, którzy od wielu lat wspierają konkursy organizowane w Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sokółce. Wszystkim bardzo dziękujemy. A oto nasi sponsorzy: firma UZIMEX, Metal - Fach, PSS Jaskółka w Sokółce, Bank Spółdzielczy PZU, firma Dominowood, Meble Puchalski, Barter, PPH BAX, Zajazd Bakunówka, Zajazd "Sokołda" w Sokołdzie, sklep „U Iwony”, Biuro Serwis – Marcin Dylewski.

Konkurs zorganizowały nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej z SP1 w Sokółce: Marta Dziaduła, Elżbieta Kantor, Barbara Krawiel, Anna Radziewicz, Dorota Sańko.