Witajcie kochane przedszkolaki. W tym tygodniu porozmawiamy o zwierzętach małych i dużych, które możemy spotkać w Polsce i na świecie.

Poznajmy zwierzątka małe i duże mieszkające na wsi. Proponuję zapoznanie dzieci z prezentacją dostępną pod poniższym linkiem:

Ćwiczenia dźwiękonaśladowcze "Jesteśmy zwierzętami".

Rodzic może pokazać dziecku ilustracje zwierząt mieszkających na wsi ( kury, krowy, owcy, konia) lub wypowiadać nazwy poszczególnych zwierząt. Zadaniem dziecka jest naśladowanie jego odgłosów.

Drogie dzieci poznaliśmy zwierzęta żyjące na wsi pora poznać zwierzątka żyjące w lesie. Pomoże nam w tym nasz przyjaciel Tashi, który właśnie wrócił ze swojej dalekiej podróży.

Drogie przedszkolaki mam dla was i waszych rodziców niespodziankę cofniemy się w czasie i wspólnie nauczymy się piosenki o zwierzętach mieszkających w lesie, a pomoże nam w tym znany i słynny Pan Kleks i jego lekcja kleksografii.

Poznaliśmy zwierzęta, które żyją w naszym kraju czyli w Polsce. Pora poznać zwierzęta egzotyczne czyli takie, które żyją za granicą, a u nas można je zobaczyć w ZOO. Zapraszam do zabawy w „zgadnij co to za zwierzę”.

Na pewno poszło wam znakomicie, a oto kolejne zadanie wspólnie z rodzicami lub rodzeństwem wykonaj pracę plastyczną. Potrzebne będą farby, kartka, pędzelek, woda, małe rączki i głowa pełna wyobraźni. Z odbicia dłoni stwórz zwierzątko dla ułatwienia spójrz na obrazek umieszczony poniżej.

Kochane dzieci mam was kolejne zadanie tym razem potrzebna będzie plastelina. Ulepcie swoje ulubione zwierzątko. Oto kilka pomysłów:

Na koniec mam wam bajkę o zwierzątkach z ZOO i kilka ciekawych kart pracy, które możecie wykonać.