W bieżącym roku szkolnym nasza Szkoła Podstawowa Nr 1 po raz kolejny bierze udział w unijnym "Programie dla szkół". Celem tego Programu jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie spożycia owoców, warzyw i produktów mlecznych w codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania dzięki działaniom towarzyszącym o charakterze edukacyjnym. W programie biorą udział uczniowie klas I - V.

Dzięki "Programowi dla szkół" nasi uczniowie mają systematyczny dostęp do świeżych warzyw i owoców oraz mleka i produktów mlecznych. Są one tak przygotowane, że stanowią idealną przekąskę pomiędzy lekcjami.

Zachęcamy również rodziców do kontynuowania zdrowego odżywiania w środowisku domowym. Apelujemy też aby rodzice do śniadaniówek swoich dzieci wkładali zdrowe produkty czyli owoce, warzywa i bakalie.

Dostawcą owoców, warzyw i produktów mlecznych od kilku lat jest firma PPHU UZIMEX Urszuli i Zbigniewa Załęskich z Sokołowa Podlaskiego.

Wszelkie informacje dotyczące "Programu dla szkół" są na stronie internetowej http://kowr.gov.pl/program-dla-szkol/program-dla-szkol.