30 września 2020r w naszej szkole odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego. W tym roku ze względu na pandemię nie odbyła się debata wyborcza. Wszyscy uczniowie mogli się zapoznać z programem wyborczym poszczególnych kandydatów, a następnie uczniowie z klas 4 - 8 oddawali głosy według ustalonego harmonogramu pod nadzorem Komisji Wyborczej.

Znamy już skład Samorządu Uczniowskiego. Wybranym uczniom gratulujemy i życzymy, aby podejmowane działania na rzecz szkoły, dały Wam wiele radości i satysfakcji.

„Z dziećmi powinno się przebywać razem, ale jednocześnie pozostawiać im swobodę; przychodzić z pomocą, ale pozwalać na samodzielne decyzje; łączyć w sobie stanowczość z wyrozumiałością; być sobą i umieć rezygnować z siebie”
Pino Pellegrino 

Zarząd przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego:

 

  • Kamila Supronik, klasa VIII a - przewodnicząca Rady

  • Bartosz Stupak, klasa VIII a- zastępca przewodniczącego

  • Kornelia Malewicz klasa klasa VII e - sekretarz

 

Każdy kto z własnej inicjatywy dąży do zmiany choćby małego fragmentu rzeczywistości ma w sobie wiele z lidera, a na pewno predyspozycje by nim zostać. Od tej chwili to Wy jesteście liderami społeczności szkolnej – realizujcie swoje pomysły i projekty, inspirujcie, angażujcie i motywujcie pozostałych uczniów do działania. Czekamy na wasze pomysły :) 

Pamiętajcie, że Samorząd Uczniowski tworzy KAŻDY z Was !!!

Cechy dobrego lidera:

- docenia innych: sprawia, że wszyscy mają poczucie udziału w sukcesie

- dba o dobrą komunikację: potrafi słuchać, daje każdemu dojść do głosu, nie krytykuje zdania innych, stara się rozwiązywać konflikty

- nie poddaje się: z niepowodzeń wyciąga konstruktywne wnioski i rusza dalej do działania

- pracuje w zespole: wie, jak ważna jest współpraca z innymi

- nie zachowuje się jak szef: nie patrzy na innych z góry, ale jest członkiem grupy

Podążamy za myślą…

„Kluczem do sukcesu jest skoncentrowanie umysłu na tym, czego pragniemy, a nie na tym czego się boimy.” 

Brian Tracy