"Bo nauczyciel jest kapitanem,

Co na okręcie dookoła świata

Płynie wraz z nami przez szkolne lata."

Jerzy Ficowski

14 października jest dniem szczególnym dla polskiej szkoły, ponieważ w tym dniu obchodzimy Święto Komisji Edukacji Narodowej.

Ten rok jest inny niż wszystkie. Nic więc dziwnego, że w tym roku obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej inaczej niż zazwyczaj.

Tradycyjnie ten dzień obchodzony jest bardzo uroczyście, niestety w tym roku z uwagi na ograniczenia związane z epidemią, miał charakter symboliczny.
Samorząd Uczniowski wyszedł z inicjatywą, aby każda klasa (IV - VIII) wykonała papierowe liście, na których uczniowie wyrazili szacunek, wdzięczność za codzienny trud i serce, które każdego dnia okazują im nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Życzenia w formie liści uczniowie zawiesili na Drzewie Życzeń.