W tym roku szkolnym po raz siódmy wręczono tytuły "Ambasadora Szkoły". Celem nadania tak zaszczytnego miana jest uhonorowanie uczniów, którzy nie tylko zdobywają wysokie wyniki w nauce, odnoszą sukcesy w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych, ale też aktywnie uczestniczą w życiu szkoły.

W tym roku przyznano łącznie 43 tytuły, w tym w 6a-13, 6b-11, 6c-10, 6d-9. Tacy uczniowie maja co najmniej ocenę bardzo dobrą z zachowania i spełniają co najmniej jedno z siedmiu kryteriów zawartych w regulaminie. Wśród uhonorowanych jest uczennica klasy 6a Aleksandra Zalewska ze średnią 6,0, laureatka 3 wojewódzkich konkursów przedmiotowych; Norbert Kopeć uczeń klasy 6b, średnia 5,91, zdobywca pierwszych miejsc w turniejach szachowych na różnych szczeblach; Oliwia Zubrzycka uczennica klasy 6c, zdobywczyni m.in. I miejsca w chodzie sportowym w finale województwa podlaskiego w lekkiej atletyce; Natalia Tochwin i Dominika Czaplejewicz z klasy 6d, które bardzo aktywnie uczestniczyły w życiu szkoły. Uroczystość wzbogacona o część artystyczną, zorganizowana została przez wychowawców i uczniów klas piątych.