W kwietniu na znak solidarności z osobami ze spektrum autyzmu "zaświeciliśmy na niebiesko". W ten nietypowy sposób, w domowych warunkach, tworzyliście, Drodzy Uczniowie, pomysłowe instalacje, serduszka, awatary i hasła.

Własnym zaangażowaniem pokazaliście, że nie jest Wam obojętny los osób ze spektrum autyzmu. Kolorem niebieskim zamanifestowaliście empatię, otwartość i zrozumienie dla odmiennych możliwości i potrzeb tych osób.
Autyzm jest wśród nas! Wystarczy go poznać i zrozumieć.

Dostrzegajmy więc mocne strony osób ze spektrum autyzmu, ułatwiajmy tym osobom funkcjonowanie w życiu codziennym. Wspólnie twórzmy przyjazne otoczenie i pamiętajmy o tym, jak ważna jest akceptacja różnorodności i odmienności rozwojowej. Działajmy według zasady: "Rozumiemy innych. Pomagamy sobie. Jesteśmy razem."

Serdecznie dziękuję Uczniom, Rodzicom, Wychowawcom i Nauczycielom za włączenie się do szkolnej "niebieskiej" akcji.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Pań: Anny Onoszko, Ewy Głażewskiej, Pauli Dowgiert, Danuty Koryckiej, Elżbiety Kantor, Katarzyny Wysztygiel, Wioletty Nowik, Moniki Tolko.