Rozpoczynamy nową akcję czytelniczą

"Czytanie ma głos!"

link do zdjęć

Inauguracja akcji online dla klas IV-VI odbyła się w naszej szkole na Auli - 29.09.2021 r. (w ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania). Odczytany został utwór:

W budynku klas I-III w formie online odczytany został utwór:

Organizatorami akcji jest Biblioteka Pedagogiczna CEN w Białymstoku i białostocki oddział Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich. Współorganizatorami będą nauczyciele bibliotekarze szkolni, którzy włączą do głośnego czytania dyrektorów, wychowawców klas i pracowników szkoły.

Celem akcji jest zachęcenie do głośnego czytania dzieciom, rozwijanie zainteresowań czytelniczych klasyką literacką oraz promowanie literatury na wolnych licencjach dostępnej na portalu „Wolne Lektury”.

Każdego roku  z portalu "Wolne Lektury" będą wybierane dwa nazwiska pisarzy. W tym roku - Joanna Papuzińska (klasy I - III) i Henryk Sienkiewicz (klasy IV - VI).

W akcji będą brali udział uczniowie szkół podstawowych Białegostoku i powiatów: białostockiego, bielska podlaskiego, hajnowskiego, monieckiego, siemiatyckiego, sokólskiego.