Dzień Nauczyciela obchodzony w Polsce w dniu 14. października upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej.

Dzień ten ma wyjątkowy charakter i znaczenie, gdyż podkreśla wiodącą rolę nauczycieli w jakości edukacji. Dzień Edukacji obchodzony jest w większości państw na świecie, np. w Meksyku 15. maja, a w Albanii 7. marca.

W bieżącym roku szkolnym ze względu na okres pandemii odwołana została uroczysta akademia poświęcona Dniu Edukacji Narodowej, bez obecności uczniów, emerytowanych pracowników szkoły oraz gości. Jednak Koło Teatralne i Złote Nutki przygotowało z tej okazji piękny montaż liryczno - muzyczny pod kierunkiem Pani Ewy Krychniak i Pana Michała Gieniusza z Sokólskiego Domu Kultury. Mamy nadzieję, że  każdy nauczyciel w sposób osobisty i wyjątkowy przeżyje ten dzień, a piosenka z  życzeniami śpiewana przez Złote Nutki (pod kierunkiem Michała Gieniusza) na niejednym pedagogu wywołają dreszcze i wzruszenie.

Przed samym nagraniem część występujących osób zachorowała. Wymagało to zastąpienia ich w krótkim czasie, gdyż występ zbliżał się wielkimi krokami.

link do przedstawienia