"Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci". 25 listopada to święto ulubionej zabawki wszystkich milusińskich, dlatego panie bibliotekarki postanowiły uczcić misiowe święto.

We współpracy z paniami ze świetlicy szkolnej przygotowały zajęcia, których bohaterem został oczywiście pluszowy miś.

Na początku dzieci obejrzały prezentację, z której dowiedziały się historii powstania tej popularnej zabawki oraz poznały literackich i filmowych misiowych bohaterów. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawka książek, której bohaterami były oczywiście misie. Dzieci wysłuchały też fragmentu książki Czesława Janczarskiego "Miś Uszatek i przyjaciele".

Na koniec zajęć uczestnicy otrzymali kartki z zadaniami do wykonania, w których między innymi przeprowadzali misia przez labirynt, grupowali misie tego samego rodzaju, dopasowywali nazwę misia do rysunku. Z wszystkimi zadaniami dzieci poradziły sobie świetnie i miło spędziły czas na wspólnej zabawie.

Oczywiście w tym dniu dzieciom towarzyszyły ich zabawki.