Szkoła od pięciu lat uczestniczy w programie "Owoce w szkole".Od października do maja dwa razy w tygodniu dzieci otrzymują bezpłatnie owoce i warzywa oraz soki.Dostawcą jest firma UZIMEX z Sokołowa Podlaskiego.

Nasza szkoła 10 XI 2016 roku gościła przedstawicieli z Agencji Rynku Rolnego-oddział Białystok.W ramach akcji "Owoce w szkole" dzieci wzięły udział w prelekcji filmu i pogadance o zdrowym odżywianiu. Uczniów klasy II C i II E zachęcono do systematycznego spożywania warzyw i owoców.
Następnie dzieci wzięły udział w warsztatach kulinarnych, podczas których samodzielnie robiły i jadły kolorowe kanapki, które były nie tylko smakowite, ale i piękne.Dzieci bardzo zaangażowały się w swoją pracę.Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych.
Agencja Rynku Rolnego dostarczyła produkty do wykonania kanapek.Dzieci otrzymały także plany lekcji i plansze z kalendarzem.