Tradycją Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sokółce jest nadawanie tytułu 'Ambasadora Szkoły' uczniom opuszczającym mury 'Jedynki'.

Ósmoklasista, aby zostać wyróżniony tym zaszczytnym tytułem, powinien spełnić kilka warunków. Jego zachowanie powinno być ocenione na  co najmniej 'bardzo dobre', a do tego może pochwalić się  średnią ocen minimum 5,0 czy tytułem laureata bądź finalisty wojewódzkiego konkursu przedmiotowego. Sukcesy odnoszone w sporcie w kategorii drużynowej czy też indywidualnie (na szczeblach wojewódzkich) oraz szeroko rozumiana działalność na rzecz środowiska lokalnego i szkolnego w formie wolontariatu, reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym, praca w Samorządzie Uczniowskim, Młodzieżowej Radzie Miasta czy też występy w grupie  mażoretek również zasługują na uznanie.

22 czerwca odbyła się uroczysta gala wręczenia tytułów  'Ambasadora Szkoły', podczas której Dyrektor Szkoły Adam Bitiucki, wręczył pamiątkowe dyplomy i pogratulował absolwentom oraz ich rodzicom sukcesów, które umożliwiły im uzyskanie tego wyróżnienia. Wydarzenie umilił nam występ Michała Januszkiewicza z klasy 8b oraz szkolnego koła teatralnego prezentującego spektakl o tematyce wakacyjnej.

Z całego serca gratulujemy wszystkim wyróżnionym, życzymy sukcesów w nowych szkołach i wytrwałości w dążeniu do celu i realizacji planów oraz marzeń.

Link do galerii zdjęć

Ambasador Szkoły 2022  - lista uczniów