W październiku uczniowie klasy III a i III c uczestniczyli w wycieczce do Białowieskiego Parku Narodowego.

Pierwszym punktem programu był spacer Szlakiem Dębów Królewskich. Pokonując trasę wiodącą przez prastary las, uczniowie oglądali okazałe dęby, które mają po 300, 400 lat oraz inne drzewa i krzewy. Mieli okazję, aby sprawdzić i utrwalić swoją wiedzę dotyczącą warstw lasu, doskonalić umiejętność rozpoznawania drzew iglastych i liściastych. Kolejną dawkę wiedzy o Puszczy Białowieskiej uczniowie zdobywali w Muzeum Przyrodniczo Leśnym. Tu z bliska zobaczyli różne gatunki zwierząt bytujące na tych terenach, mogły usłyszeć głosy wydawane przez niektóre ssaki i ptaki. Następnie weszli na wieżę widokową, aby obejrzeć krajobraz prastarego lasu z innej perspektywy. Następnie pani przewodnik zaprosiła na spacer po Parku Pałacowym. Pokazywała ciekawe okazy starych drzew i zabytkowe zabudowania z czasów rezydencji carskiej. Później uczniowie udali się do pawilonu edukacyjnego, w którym obejrzeli ekspozycje i interaktywną, multimedialną prezentację dotyczącą życia żubra, a także zagrali w różne gry. Po wyjściu           z pawilonu odwiedzili Rezerwat Pokazowy Żubrów. Tu mieli okazję zaobserwować żubry, żubronie, tarpany, rysie, dziki, jelenie, sarny, łosie. Ostatnim punktem wycieczki był zakup pamiątek z pobytu w Puszczy Białowieskiej.
    Uczniowie okazywali i wyrażali zadowolenie z wyprawy do prastarej puszczy. Wycieczka była doskonałą lekcją pogłębienia i utrwalenia zdobytej już wiedzy o florze i faunie lasu.

Elżbieta Kantor