Na początku listopada uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły po raz pierwszy wzięli udział w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji “Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”.


Wydarzenie było realizowane w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej “Cała Polska czyta dzieciom”.
Okazało się, że wspólne czytanie może dać wiele radości i sprawić wiele przyjemności wszystkim „ zaczytanym".
Czytanie odbyło się w dwóch specjalnie wyznaczonych do tego strefach. Miękkie worki sako, kolorowe, piankowe klocki, materace – wszystko po to aby czytającym zapewnić jak największy komfort. Akcja została zorganizowana przez Mały Samorząd Uczniowski.

Uczniom klasy pierwszej czytali starsi koledzy, drugoklasistom bibliotekarka - Pani Elżbieta Gryszko, natomiast klasy trzecie wraz z wychowawcami, wybrały się na salę gimnastyczną, gdzie były przygotowane kąciki do samodzielnego czytania w ciszy. W akcji wzięło udział razem 320 osób.
Tak więc cele akcji #przerwanaczytanie, czyli m. in. promocja czytelnictwa wśród dzieci oraz zachęcenie ich do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu, zostały osiągnięte – BRAWO WY!!!
"Przerwa na czytanie" to dla nas nowe doświadczenie, które - mamy nadzieję - zagości w naszej szkole na stałe. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję!


Katarzyna Wysztygiel