Pod znakiem sportowej rywalizacji, super zabawy i niepowtarzalnej atmosfery upłynęło czwartkowe przedpołudnie 17 listopada w budynku klas młodszych. Mnóstwo emocji, energii i niezapomniany klimat- to wszystko za sprawą Olimpijki klas I- III.

To właściwie pierwsze oficjalne, międzyklasowe zawody sportowe organizowane cyklicznie najmłodszym uczniom naszej szkoły. Właśnie tu, co roku, mogą sprawdzić się na tle rówieśników z innych klas.

Tradycyjnie organizatorzy przygotowali sześć różnorodnych konkurencji sprawnościowych. W każdej z nich startowały 10- osobowe reprezentacje klasowe, oddzielnie w kategorii klas pierwszych, drugich i trzecich. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali organizatorzy, czyli nauczyciele wychowania fizycznego, wychowawcy klas oraz uczennice klasy 6d i 6e , które rozstawiały elementy torów sprawnościowych i sprawowały kontrolę nad prawidłowym wykonywaniem poszczególnych zadań.

Wszystkie drużyny bardzo się starały by wypaść jak najlepiej. Każda chciała wygrać. I choć walka chwilami była bardzo zacięta, dzieci przestrzegały zasad uczciwej rywalizacji, wspierały się i dopingowały. Nie zawiedli też kibice zgromadzeni na trybunach.

fotorelacja

Zsumowane punkty zdobyte w  poszczególnych konkurencjach dały wynik końcowy dla każdego zespołu i zadecydowały o zajętym miejscu w klasyfikacji końcowej. W tym roku najsprawniejsi okazali się uczniowie z klas: I A, II C oraz III A. Jako zwycięzcy otrzymali oni puchary i dyplomy a pozostałe klasy- dyplomy. Wszyscy cieszyli się też ze słodkich upominków.

Jako nauczyciele wychowania fizycznego wierzymy, że organizując drużynowe współzawodnictwo sportowe w naszej szkole już od najmłodszych klas pomagamy dzieciom budować grupową tożsamość. Liczymy, że wzmacniamy poczucie więzi między nimi, kształtujemy współodpowiedzialność i jednoczymy we wspólnym przeżywani zarówno sukcesów jak i porażek, które są nieodzownym elementem każdego sportu.

nauczyciele wychowania fizycznego SP1

klasyfikacja końcowa:

 

Klasy I

 

Klasy II

Klasy III

1 miejsce- Ia

 

1 miejsce- IIc

 

1 miejsce- IIIa

 

2 miejsce- I b

 

2 miejsce- IIb

 

2 miejsce- IIIc

 

3 miejsce- Id

 

3 miejsce- IIa

 

3 miejsce- IIId

 

4 miejsce- Ic

 

4 miejsce- IId

 

4 miejsce- IIIb