Tegoroczne Mistrzostwa Grupy Północnej w pływaniu rozegrano w Augustowie. Start obu naszych drużyn, zarówno chłopców jak i dziewcząt, w naszej ocenie, możemy uznać za bardzo udany.

Do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 8 marca, awansowały obydwie nasze reprezentacje.  Dziewczęta drużynowo zajęły drugie miejsce, chłopcy trzecie. Sztafeta dziewcząt dopłynęła jako trzecia z czasem 2:31,28, chłopcy również wywalczyli trzecie  miejsce z czasem 2:14,27. Dobre starty odnotowaliśmy również na dystansach indywidualnych. Oliwia Radel zdobyła miejsce drugie w stylu motylkowym  z czasem 40,96, tuż za nią na podium z miejscem trzecim stanęła Aleksandra Kaźmierczak z czasem 41,28. W stylu klasycznym dobre, drugie miejsce wywalczyła Oliwia Steć z czasem 42,51. Bardzo wiele punktów drużynie zdobyły także Julia Kudaszewicz, Maria Siemieńczuk, Hanna Woronowicz, Weronika Reszuta i Zofia Sałak, co niewątpliwie przyczyniło się do zajęcia dobrej końcowej lokaty.

Wśród chłopców miejsca pierwsze zdobyli Dawid Witulski w stylu grzbietowym z czasem 38,14 oraz Konrad Zielenkiewicz w stylu klasycznym z czasem 43,35. Do trzeciego miejsca drużynowo duży wkład wnieśli również: Oskar Kondrat, Oskar Kochanowicz, Zajkowski Kacper, Zajkowski Kamil, Zajkowski Szymon, Marcin Kułak i Michał Szamreta.

Życzymy zawodnikom udanego występu na finale wojewódzkim.