09 maja 2024 roku odbył się w naszej szkole XXI Szkolny Konkurs Ortograficzny o tytuł "Króla Ortografii".

W wyniku eliminacji klasowych do konkursu zgłoszono 36 uczniów z różnych szkół: Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Sokółce, Szkoły Podstawowej nr 3 im. Walerego Wróblewskiego w Sokółce, Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Bitwy Niemeńskiej w Starej Kamionce, Szkoły Podstawowej w Malawiczach Dolnych, Szkoły Podstawowej w Starej Rozedrance, Szkoły Podstawowej w Boguszach i reprezentacja naszej szkoły. Wszyscy uczestnicy wspaniale poradzili sobie z przygotowanymi dyktandami wykazując się ogromną wiedzą i umiejętnością poprawnego stosowania zasad ortograficznych. Celem konkursu było rozbudzanie u dzieci zainteresowań pięknem polskiego języka, kształtowanie umiejętności poprawnego pisania pod względem ortograficznym, a także integracja różnych środowisk.
Zwycięzcy konkursu:
Klasa I:
I miejsce
- Ignacy Borys, SP1 w Sokółce
- Kacper Kamiński, SP1 w Sokółce
II miejsce
- Zofia Mojsiuszko, SP1 w Sokółce
- Hanna Słyż, SP1 w Sokółce

III miejsce
- Ada Gardziejczyk, SP3 w Sokółce

Wyróżnienie:
-Oskar Daszuta, SP2 w Sokółce
- Błażej Kajaniu, SP1 w Sokółce

Klasa II:
I miejsce
- Emilia Białous, SP Stara Rozedranka

II miejsce
- Alicja Gryszko, SP3 w Sokółce

III miejsce
- Patryk Borowski, SP3 w Sokółce
- Szymon Lech, SP2 w Sokółce
- Oliwier Sosnowski, SP2 w Sokółce

Wyróżnienie:
- Kacper Martens, SP1 w Sokółce

Klasa III:
I miejsce
- Maja Bohdan, SP2 w Sokółce

II miejsce
- Jasmin Radecka, SP1 w Sokółce

III miejsce
- Maja Popławska, SP2 w Sokółce
- Polina Lynnyk, SP1 w Sokółce
- Oliwer Chomutnik, SP Stara Kamionka

Wyróżnienie:
- Julia Normantowicz, SP3 w Sokółce
- Mateusz Małkowski, SP3 w Sokółce
- Julia Drożdżewicz, SP1 w Sokółce

Zwycięzcy otrzymali dyplomy, książki i atrakcyjne nagrody rzeczowe, zaś pozostali uczestnicy dyplomy oraz szereg upominków. Nagrody zostały ufundowane przez dyrektora SP1 w Sokółce i pozyskanych sponsorów: PSS Jaskółka w Sokółce, METAL-FACH, "OWOCE W SZKOLE" PPHU "UZIMEX", Bank Spółdzielczy w Sokółce, Bank Millennium, Zajazd „Bakunówka”, bar „Smakosz”, "SERVIRE" Adam Kozłowski, Spółdzielnia Mleczarska "Mlekpol", Barter i TRANS-HAN.

Konkurs zorganizowały nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej:
Karolina Onoszko, Elżbieta Olechno, Katarzyna Wysztygiel, Agnieszka Bielawska, Agnieszka Kucharczyk