Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich w naszej szkole realizowano projekt edukacyjny "Dzień z książką". Od 15 do 23 kwietnia odbywały się konkursy, których tematem były książki i czytanie.

Na godzinach wychowawczych klasy VII-VIII poszerzały swoją wiedzę o prawach autorskich. W ramach projektu "Starsi czytają młodszym" grupa uczennic pod kierunkiem pani Moniki Tolko przygotowała przedstawienie "Aksamitny Królik" w formie teatrzyku kamishibai i zaprezentowała je uczniom klas I.
7 maja odbyło się uroczyste rozdanie nagród laureatom konkursów. W pierwszym z nich, "Warto czytać", wzięło udział 17 uczniów klas I-III. Dzieci układały wierszyki o książce, czytaniu lub zachęcające do czytania oraz wykonywały ilustracje. Prace były wspaniały i wszyscy biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy uznania i nagrody książkowe.
Kolejny konkurs, "Sleeveface, czyli ubierz się w książkę", skierowany był do uczniów klas I-VIII. Uczestniczyło w nim 14 uczniów. W klasach młodszych przyznano I miejsce: Emilii Czarnowicz z Ia, Tomaszowi Adamowiczowi z Ia, Lilianie Pyłko z Ic i Emilii Rudź z IIa. Wśród uczniów klas starszych I miejsce zajęły: Wiktoria Czarnowicz z IVa oraz Natalia Kondrat z VId, II miejsce zajęła Magdalena Remba z IVc, III miejsce zajął Kacper Tryzna z Ve.
W ostatnim konkursie uczestnicy wykonywali plakat na temat "Co czytają uczniowie?". Przystąpiło do niego 16 osób. Miejsce I zajął Kacper Tryzna z Ve, miejsce II zajęła Natalia Kondrat z VId, a miejsce III zajęły: Julia Borys i Lilia Bałakier z Vc.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. 

 Beata Grecka, Elżbieta Gryszko