Tradycją Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sokółce jest nadawanie tytułu 'Ambasadora Szkoły' uczniom opuszczającym mury 'Jedynki'.

15 czerwca 2022 r. o godzinie 16.00 w Szkole Podstawowej nr 1 im. A. Mickiewicza w Sokółce Pan Dyrektor Adam Bitiucki rozpoczął swoim wystąpieniem Bal Ósmoklasistów. Przywitał wychowawców, rodziców i młodzież klas ósmych. Podziękował wychowawcom za trud włożony w kształcenie młodzieży, rodzicom za przygotowanie balu i zaprosił uczniów do wspólnej zabawy oraz do poczęstunku.

W dniach 27 maja – 3 czerwca grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w Konkursie Pisania Gier Komputerowych Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej "Dżemik 2022". W tym roku temat brzmiał: "Pomaganie jest przyjemne''.

W ramach programu Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę” 10 maja 2022 r. trzy klasy piąte udały się 2 autokarami na ciekawą wycieczkę do Tykocina. Pogodę mieliśmy rewelacyjną.

Uczniowie klas siódmych w dniu 19 maja 2022r. uczestniczyli w jednodniowej wycieczce na Mazury. Odwiedzili miejscowości:  Ruciane Nida, Mrągowo i Świętą Lipkę. Wycieczka została dofinansowana ze środków programu MEN "Poznaj Polskę"

Trzydniowa wycieczka uczniów klas ósmych w Bieszczady odbyła się w dniach 7-9 czerwca 2022 r. Zorganizowana została przez biuro turystyczne z Białegostoku. Uczniowie zwiedzili, zgodnie z założeniami programu "Poznaj Polskę", sześć punktów turystycznych.

9. czerwca 2022   klasa 4e oraz wszystkie dzieci z Ukrainy uczące się w naszej szkole wzięły udział w pikniku integracyjnym.

Na przełomie kwietnia i maja odbył się szkolny turniej halowej piłki nożnej klas VII. Zawody wygrała klasa VII C. 

Gorąca atmosfera tego dnia  udzieliła się wszystkim dookoła, pomimo deszczowej aury, która zmusiła nas do pozostania na salach gimnastycznych.

Misją każdej szkoły jest rozwijanie talentów dzieci, motywowanie do  samorozwoju oraz promowanie mocnych stron uczniów. Kierując się tą ideą,  w naszej szkole organizowane są różnego rodzaju olimpiady, turnieje wiedzy,  konkursy, w tym ortograficzny.

Zapraszamy do sportowej zabawy z okazji Dnia Dziecka. Przygotowaliśmy konkurencje, które dostarczą wiele niezapomnianych, pozytywnych emocji. Wspólnie z wychowawcą stwórzcie drużyny i wystartujcie. Życzymy udanych startów.

Regulamin (aktualizacja) 

Podkategorie

Dzień dzisiejszy i historia szkoly.