Nasza zerówka została nominowana przez prywatne przedszkole „Marchewka” w Białymstoku do akcji  #Marchewkowychallenge.

Dziękujemy za nominację! Grupa podjęła wyzwanie, namalowaliśmy prace przedstawiające „Rycerza Mikołaja” i wypiliśmy soczek marchewkowy. Zorganizowaliśmy też zbiórkę nakrętek na ten szczytny cel. Angażując się w zbiórkę pragniemy wspomóc Mikołaja w walce z SMA (rdzeniowy zanik mięśni). Rodzice Mikołaja muszą zebrać na terapię genową aż 9 mln. zł. Dlatego pragniemy im w tym pomóc. Nominujemy pozostałych uczniów naszej szkoły i zachęcamy do zapoznania się z historią „Rycerza Mikołaja”.

Uczniowie wzięli udział w akcji Światowy Dzień Świadomości Autyzmu organizowany przez Panią Bożenę Gieniusz. Dzieci w ramach zajęć z bajkoterapii wysłuchały fragment opowiadania z cyklu „Bajki bez barier” Joanny M. Chmielewskiej pt.: „Hubert kubek i wstążka” oraz „Czarodziejka” , które mówiły o historii i problemach dzieci zmagających się Autyzmem i Zespołem Aspergera. Na znak solidarność z tymi osobami nałożyliśmy niebieskie koszulki.

W marcu nasi uczniowie mieli wiele ciekawych zajęć i gości. Spotkali się między innymi z Panią Beatą z Ortodoncja Musiatowicz, która jest higienistką dentystyczną. Przypomniała im zasady dbania o jamę ustną oraz zaprezentowała prawidłowe mycie zębów. Dzieci w nagrodę za czynny udział w zajęciach otrzymały pasty i kolorowanki za co serdecznie dziękujemy.

Odwiedziła nas również nasza Pani Ela z biblioteki, która opowiedziała o swojej pracy i przeczytała dzieciom bajkę.

W marcu obchodziliśmy wiele nietypowych świąt np.:

04.03- Dzień Gier Edukacyjnych

08.03-Dzień Kobiet

10.03- Dzień Mężczyzn oraz Dzień Peruki

12.03- Dzień Matematyki

22.03- Dzień Wody

W tych dniach czekały na dzieci różne atrakcje. Były gry i zabawy nie tylko matematyczne. Dzieci wykonały własne peruki, doświadczenia z wodą i oczywiście laurki dla bliskich z okazji Dnia Kobiet i Mężczyzn. Uczniowie pod koniec marca zapoznali się z tematyką Wielkanocną. Malowali i zdobili pisanki oraz posadzili szczypiorek, rzeżuchę i kwiaty, które ozdobiły parapety w sali.

W marcu zostały rozstrzygnięte konkursy plastyczne pt.; „Zimowa Sokółka” organizowany przez Sokólski Ośrodek Kultury i „Bezpieczne Zabawy Zimowe” organizowany przez Przedszkole nr 3 w których uczniowie z naszej zerówki brali udział i zdobyli piękne nagrody i dyplomy. Gratulujemy zwycięzcom!