W dniach 21-27 czerwca grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w Konkursie Pisania Gier Komputerowych Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej Dżemik 2021.W tym roku temat brzmiał: Podróż w czasie. Wzięli w nim udział Gabriela Kinga Grasewicz i Kacper Wójtowicz. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że pierwsze miejsce zajęła Gabriela Kinga Grasewicz reprezentująca Szkołę Podstawową nr 1 w Sokółce.

Kilka informacji o grze Gabrieli Kingi Grasewicz:

Gra opisuje przyszłość, gdzie woda została zatruta przez szalonego naukowca. Protagonistka próbuje uratować świat, cofając się w czasie i powiadamiając policjanta o wielkim niebezpieczeństwie. Naukowiec zmarł w 2047 roku, a po śmierci zaczął nawiedzać dziewczynę, aby ją powstrzymać przed ocaleniem świata. Ojciec dziewczynki jest naukowcem, który próbuje włączyć maszynę do podróży w czasie.

Krótko o grze Kacpra Wójtowicz :

Gra polega na tym, że stajesz się podmiotem, na którym są testowane różne straszne anomalie.Usiłując uciec z tajnej placówki, musisz zmierzyć się z wieloma trudnymi zadaniami. W grze są trzy strefy, m. in. Light Containment Zone, Heavy Containment Zone, Entrance Zone.

Serdecznie gratulujemy.

Wyniki zostały opublikowane na stronie Dżemiku