Dzień Pluszowego Misia co rok obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki.

"Pluszowy miś to zabawka symbol z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie. Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia".

W naszej szkole również co roku świętujemy w tym dniu, uczniowie przynoszą swoje ulubione maskotki.
Już od rana, wraz z dziećmi pojawiły się w szkole misie – misie małe, średnie i duże.
Głównym celem popularyzacji w naszej szkole tego święta jest przypomnienie najważniejszych wartości jakimi są dzieciństwo, przyjaciele, miłość i ciepło. Z tymi słowami łączy się właśnie Pluszowy Miś. Przyjaciel z dzieciństwa, zawsze wierny i oddany, powiernik dziecięcych tajemnic, smutków i radości.

Mały Samorząd Uczniowski również pamiętał o bardzo ważnym wydarzeniu jakim jest Święto Pluszowego Misia. Uczniowie klas I-III uczcili ten dzień przynosząc do szkoły swoje przytulanki. Organizowane były zabawy z misiami, układanie misiowych puzzli, rysowanie i wylepianie misiów. Wszystkie dzieci chętnie stawały do pamiątkowego zdjęcia ze swoim ulubieńcem. Przedstawiciele MSU w ramach konkursu "Zgrana klasa" , przeliczyli wszystkie misie i każda klasa otrzymała odpowiednią punktację. Wyniki umieszczone są na tablicy MSU. Dziękujemy wszystkim dzieciom i paniom za aktywny udział w akcji.

Galeria zdjęć:

https://drive.google.com/drive/folders/1Di9wpQc8_WnKyn3tHH1yWrsoLj4NXpw_?usp=sharing