Szkolne dni wiosenne urozmaicała naszym uczniom Samorządowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Sokółce zapraszając poszczególne klasy na Audycje muzyczne, podczas których prezentowane były instrumenty muzyczne i ich brzmienie w trakcie grania utworu.

Audycje miały na celu zachęcenie umuzykalnionych uczniów do wstąpienia w szeregi szkoły i rozpoczęcie nauki na wybranym instrumencie. Oprócz gry na instrumencie w szkole muzycznej prowadzone są również zajęcia wokalne. Niektórzy z naszych uczniów już uczęszczają do SSM I st. m.in. Paulina Breczko - akordeon, Eliana Korecki - flet poprzeczny, Kornelia Kiszkiel - róg, Julia Andrejczyk - fortepian (śpiew), Magdalena Zajczyk - fortepian.

Nauka gry na instrumencie sprzyja rozwijaniu pasji i otwiera na rozwój nowych zainteresowań.