Drukuj
Kategoria: wydarzenia
Odsłony: 1812

23 kwietnia zostały rozegrane finały województwa podlaskiego w pływaniu Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Nasi reprezentanci zaliczyli bardzo udane starty.

Rywalizację rozpoczynały wyścigi sztafetowe. Drużyna dziewcząt zdobyła 4 miejsce z czasem 1:39,9 poprawiając wynik z półfinału, chłopcy zajęli 5 miejsce z czasem 1:51,49. Indywidualnie świetny wynik uzyskały: Paulina Breczko zdobywając wicemistrzostwo w stylu grzbietowym z czasem 36,28, Aleksandra Stupak - miejsce 3 w tej samej konkurencji z wynikiem 38,48. Niewiele do podium zabrakło Oliwii Jackiewicz, która w stylu motylkowym 3 lokatę przegrała o 0,45 zajmując 4 miejsce.

Drużynowo chłopcy zajęli 6 miejsce a dziewczęta 3 miejsce. Jest to historyczny sukces - w Igrzyskach Dzieci tak wysokiej drużynowej pozycji dziewcząt jeszcze nie odnotowaliśmy nigdy.

Skład reprezentacji dziewcząt: Breczko Paulina, Czarnowicz Aleksandra, Jackiewicz Oliwia, Joszczyk Aleksandra, Kozaczyńska Maja, Kuklik Weronika, Paszko Anastazja, Stupak Aleksandra.

Skład reprezentacji chłopców: Bienasz Dawid, Biergiel Tomasz, Gremza Dawid, Kułak Szymon, Pezowicz Krystian, Stackiewicz Filip, Szalpuk Hubert.

W kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej mieliśmy dwójkę reprezentantów, którzy pokazali się z jak najlepszej strony. Nie zawiódł Dawid Uliasz, który utrzymał świetną dyspozycję z półfinału i zdobył tytuł mistrza woj. podlaskiego w stylu klasycznym z czasem 34.08. Paulina Breczko do startu w tym samym stylu podeszła bardzo zdeterminowana. Poprawiła błędy z półfinału uzyskując znacznie lepszy czas 38,69, co dało 3 miejsce na podium.

Większość zawodników na co dzień trenuje w sokólskich klubach pływackich na 6-10 jednostkach treningowych w ciągu tygodnia.