Misją każdej szkoły jest rozwijanie talentów dzieci, motywowanie do  samorozwoju oraz promowanie mocnych stron uczniów. Kierując się tą ideą,  w naszej szkole organizowane są różnego rodzaju olimpiady, turnieje wiedzy,  konkursy, w tym ortograficzny.

18 maja 2022 r. po raz dwudziesty pierwszy odbył się Szkolny Konkurs  Ortograficzny o tytuł ”Króla ortografii” klas I-III. Po eliminacjach klasowych do  finałowego dyktanda zakwalifikowano po pięciu przedstawicieli z każdej klasy.  W zmaganiach orograficznych uczestniczyło 65 uczniów. Konkurs podzielono na  trzy poziomy, zgodnie z kategorią wiekową i do każdego poziomu organizatorki  przygotowały odrębne dyktanda, wszystkie tematycznie związane z wiosną. 

Uczestnicy konkursu zmierzyli się z zawiłymi tekstami. Musieli poradzić  sobie nie tylko z zasadami ortograficznymi, ale też czujnością ortograficzną. W  trudnej rywalizacji, zwycięzcami zostali ci, którzy wykazali się najlepszą  znajomością poprawnej pisowni.  

Oto wyniki konkursu: 

Klasa I 

I miejsce - Marcelina Taudul kl. I b, Damian Kamiński kl. I c 

II miejsce- Stanisław Jaroszewicz kl. I b 

III miejsce - Nikodem Waszczuk kl. I d 

Wyróżnienie - Kacper Fedziukiewicz kl. I c, Julia Szydłowska kl. I b Klasa II 

I miejsce- Bartosz Grzybek k.lI d, Michalina Lisowska kl.II a 

II miejsce- Julia Lasota kl.II c, Ada Kozaczyńska kl. II d 

III miejsce- Maria Czarowicz kl.II c, Hubert Normantowicz kl. II a Wyróżnienie - Antoni Rećko kl II d, Kacper Lenkiewicz kl. II a 

Klasa III 

I miejsce - Maria Mańko kl. III d 

II miejsce - Zofia Dziewiątkowska kl. III a, Szymon Paszkowski kl. III c, Emilia Głażewska kl. III d 

III miejsce - Kacper Matuk kl. III b, Sebastian Czyżewski kl III e 

Wyróżnienie - Kornelia Taudul kl.III a, Bartosz Kościuk kl. III c 

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych  sukcesów. 

Oprócz mistrzowskich tytułów na zwycięzców czekały dyplomy, książki  oraz wartościowe nagrody. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy oraz szereg  upominków. Nagrody zostały ufundowane przez dyrektora SP1 w Sokółce  i pozyskanych sponsorów: „OWOCE W SZKOLE” PPHU „UZIMEX”, PZU, PSS  Jaskółka w Sokółce, Pan Mariusz Szastaj – sklep U Ivony. Niezawodnym od lat  sponsorom serdecznie dziękujemy.  

Konkurs zorganizowały nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: Danuta  Korycka, Małgorzata Kasperuk, Elżbieta Olechno.