Gorąca atmosfera tego dnia  udzieliła się wszystkim dookoła, pomimo deszczowej aury, która zmusiła nas do pozostania na salach gimnastycznych.

W tym dniu zamiast codziennych lekcji nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali uczniom rozgrywki sportowe. Najpierw jednak młodzież klas 4-8 uczestniczyła w apelu podsumowującym rok szkolny pod kątem sportowym. Z rąk dyrektora szkoły, pana Adama Bitiuckiego, pamiątkowe statuetki otrzymało 28 sportowców ( uczniów klas 8), którzy reprezentowali barwy naszej szkoły w zawodach sportowych. Nagrodzono również  17 uczniów klas młodszych, którzy w tym roku szkolnym zostali finalistami wojewódzkimi ( w pływaniu i łyżwiarstwie). Pamiątkowe medale otrzymali też chłopcy biorący udział w szkolnym Turnieju Piłki Nożnej.

Następnie 8- osobowe reprezentacje klas 4-8  wzięły udział w biegach sztafetowych. Tutaj najlepsze okazały się klasy: 4a, 5b, 6b, 7d i 8e. Drugą konkurencją było przeciąganie liny- zwyciężyły: 4b, 5b, 6b, 7d i 8e.

Sportowe zmagania zakończył mecz piłki nożnej klas 7 i 8. Wynikiem 6:5 zwyciężyła reprezentacja klas 8.

Dzieci z klas I-III ( 8-osobowe reprezentacje) pod opieką swoich wychowawczyń miały szansę wykazać się sprawnością fizyczną w dwóch konkurencjach przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego: w biegach sztafetowych poszczególnych klas oraz na torze sprawnościowym.

Wszystkie klasy bardzo mocno zaangażowały się w sportową zabawę i zawzięcie walczyły do końca o jak najwyższe miejsca. Często o końcowym wyniku decydowały ułamki sekund.

Oto zwycięzcy:

Sztafeta:

  1. I – I miejsce kl.I C
  2. II- I miejsce kl. II B
  3. III – I miejsce kl. III A

Tor przeszkód:

  1. I- I miejsce kl. I C
  2. II- I miejsce kl. II A
  3. III – I miejsce kl. III A

Wszystkie dzieci otrzymały lizaki, a zwycięskie klasy batoniki.

 Serdecznie gratulujemy pięknej postawy sportowej i dziękujemy wszystkim zawodnikom, którzy wzięli udział w tegorocznej rywalizacji!  

Emocje jakie towarzyszyły naszej imprezie widzimy na załączonych zdjęciach:

klasy 1-3

klasy 4-8

Magdalena Breńko

Katarzyna Reszuta

Ewa Krychniak